Symbol Rådet

Profilbilde


Kontakt STL

Besøks-/ postadresse:
Rådhusgata 1-3
0151 Oslo
23 08 13 39
stl@trooglivssyn.no

Powered by i-tools
Design: Message

Rådet

Rådet er STLs øverste organ. Rådet møtes ca. fire ganger i året og består av to (eller tre fra paraplyorganisasjoner) representanter fra hvert medlemssamfunn. Medlemssamfunnene oppnevner selv sine representanter til Rådet.

Rådet arbeider etter konsensusprinsippet, der medlemsorganisasjonene arbeider sammen for å oppnå avgjørelser basert på villig samtykke.

Under følger en oversikt over representantene i Rådet.

Samarbeidsrådets ledelse:

Britt Strandlie Thoresen, rådsleder (Baha'í-samfunnet i Norge): brittst@broadpark.no

Lars-Petter Helgestad, nestleder (Human-Etisk Forbund): lars-petter.helgestad@human.no

Øvrige representanter i Rådet:

Det norske baha'í-samfunnet:
Britt Strandlie Thoresen: brittst@broadpark.no
Brit Lynnebakke: brit_lynnebakke@yahoo.com

Buddhistforbundet:
Egil Lothe: egil.lothe@buddhistforbundet.no
Kanoknapat Suksong: kanoknapat.s@gmail.com

Den Katolske kirke v/ Oslo Katolske Bispedømme:
Manuela Ramin-Osmundsen: Manuela.Ramin-Osmundsen@miljodir.no

Marta Bivand Erdal (vara): marta.bivand.erdal@katolsk.no

 

Den norske kirke v/Mellomkirkelig Råd:
Berit Hagen Agøy: berit.hagen.agoy@kirken.no
Steinar Ims: si379@kirken.no

Einar Tjelle (vara): et982@kirken.no

Det Mosaiske Trossamfund:
Jan Benjamin Rødner: jan@rodner.no
Elisabeth Malting: adm@dmt.oslo.no
Ervin Kohn (vara): ervkohn@me.com

Gurduara Sri Nanak Dev Ji:
Sumeet Singh Kanwarji: Sumeet-Singh.Patpatia@telenor.com

Gurkaran Singh: karansingh@live.no

Tony Bansi (vara): post@tony-bansi.no

 

Holistisk Forbund:
Kari Bansal: karibansal@hotmail.com
Patrik Swanström: sekretaer@holisme.no

Amanda Essebo (vara): esseboa@gmail.com

 

Human-Etisk Forbund:
Lars-Petter Helgestad: lars-petter.helgestad@human.no
Kristin Mile: kristin.mile@human.no

Bente Sandvig (vara): Bente.Sandvig@human.no

 

Islamsk Råd Norge:

Zaeem Shaukat: post@irn.no

Jonas Muhammad: post@irn.no

Mehtab Afsar: post@irn.no

Jesu Kristi Kirke av Siste Dagers Hellige:
Are Svendsen: are@svendsen.com
Øystein Amundsen: Oa@vikenfiber.no 

Kristensamfunnet:
Kristine Høiland: krishoei@online.no

Johan Eide: eide.johan@gmail.com

Norges Hindu Kultur Senter:
Sinnathurai Sivanesan: sivanes04@gmail.com 

Norges Kristne Råd:
Dag Nygård: dny@norkr.no
Beate Westad Thormodsæter: beatewestad@hotmail.com
Knut Refsdal: knut.refsdal@norkr.no

Sanatan Mandir Sabha:
Surinder Nath Joshi: s.n.joshi@uv.uio.no
Usha Lakshami Viswanathan: usha2804@gmail.com

Mangat Rai Sharma (vara): raimangat.sharma@gmail.com